O AUTORZE I O BLOGU

2aNazywam się Ryszard Stolarz. Wykonuję zawód  radcy prawnego.

Widząc problemy z jakimi borykają się młodzi ludzie rozpoczynający swoje życie zawodowe oraz powszechny lęk przed rozpoczęciem własnej działalności, chcąc pobudzić do działania, postanowiłem użyczyć odrobinę swojej wiedzy i doświadczenia. 

Lubię swoją pracę ale też cenię sobie swój czas poza pracą, który uwielbiam spędzać z rodziną. Moją pasją jest sport ale uprawiany czynnie a nie z pilotem na kanapie. Czytam dużo książek, słucham muzyki, lubię się uczyć języków obcych. Interesuje mnie astronomia. Uwielbiam góry. To wszystko daje mi pewien dystans i świeże spojrzenie na napotykane problemy.

Opieka prawna nad różnymi podmiotami występującymi w obrocie gospodarczym była podstawowym przedmiotem mojej działalności prawniczej od samego początku mojej pracy zawodowej.

Zawsze interesowały mnie kwestie związane z tworzeniem i rozwojem firm. Zajmuje się również likwidacją podmiotów bo i takie sytuacje się zdarzają i podkreślam, że nie zawsze jest to wynikiem porażki.

Działając na rynku od 2005 roku miałem okazje tworzyć i obsługiwać wiele podmiotów w tym spółek akcyjnych, spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek jawnych, cywilnych, stowarzyszeń. Pomagałem w ich rozwoju a czasami także likwidacji. Poznałem problemy z jakimi borykają się przedsiębiorcy a podkreślić należy, że częstokroć wynikają one z niewiedzy o podstawowych instytucjach prawa.

Przekazując swoją wiedzę i doświadczenie, staram się używać zrozumiałego dla Klienta języka a nie popisywać się trudnymi i skomplikowanymi wywodami prawniczymi. 

Blog powstał z myślą o zaszczepieniu wiary w siebie i chęci rozwoju młodych ludzi rozpoczynających swoje  dorosłe życie.

Mam na celu propagowanie działalności na własny rachunek.

Wiadomości tu zawarte przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą „wziąć sprawy w swoje ręce”.

Mam nadzieję, że wizyta na tym blogu pomoże Ci w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących Twojego życia zawodowego.